• Neler Yapıyoruz?

Atölye: “Evet Hakkında Konuşalım Mı?” Onay Kültürünün Oluşturulması Yönünde Değişim Yaratmak

“Evet Hakkında Konuşalım Mı?” 
Onay Kültürünün Oluşturulması Yönünde Değişim Yaratmak
Kolaylaştırıcı: Efsun Sertoğlu 
Tarih: 30 Ocak 2024 Salı
Saat: 15:00-17:00

Çevirimiçi

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, Hollanda Krallığı Büyükelçiliği MATRA Fonu desteğiyle, toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddetle mücadele konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı aracılığıyla insan hakları kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Toplumsal Cinsiyete Dayalı Ayrımcılıkla Mücadele Seminerlerine  “Evet Hakkında Konuşalım Mı?”  Onay Kültürünün Oluşturulması Yönünde Değişim Yaratmak” başlıklı seminer çalışmasıyla devam ediyor.

Bu seminer çalışmasında, Uluslararası Af Örgütü çalışanları ve aktivistlerinin katkılarıyla hazırlanan, Dila Keleş’in Türkçe çevirisi ve Cinsellik Eğitmeni & Danışmanı Efsun Sertoğlu’nun güncel tartışmalar ışığında yaptığı son okumasıyla güncellenen “Evet Hakkında Konuşalım” kampanya kitimiz aracılığıyla “onay” kavramını ele alacağız. Efsun Sertoğlu’nun kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek seminerde onay kavramını, onay kültürünün benimsenmesi ve yaygınlaşması için yapabileceklerimizde dair yaratıcı adımları konuşacağız. 

Seminer, toplumsal cinsiyet temelli şiddetle mücadele konusunda güçlenmek ve savunuculuk yapmak için desteğe ihtiyaç duyan herkese açıktır.

Katılım Koşulları  

  • Atölye zoom.us platformu üzerinden yapılacaktır.    
  • Zoom bağlantısı katılımcılara mail ve sms olarak gönderilecektir.  
  • Çevrimiçi sınıf, atölye günü 14.45’ten itibaren açık olacaktır.   
  • Atölyeyle ilgili sorularınız ve bağlantı sorunları ile ilgili [email protected] veya 0 505 3950434 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Yayına ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://insanhaklari.tv/icerik/evet-hakkinda-konusalim 

BAŞVURU FORMU