Amnesty Academy

 

 

Uluslararası Af Örgütü, ifade özgürlüğünden dijital güvenliğe ve yerli halkların haklarına kadar pek çok konuda yeni nesil insan hakları savunucularını eğitmeyi amaçlayan ücretsiz mobil öğrenme uygulaması Amnesty Academy’yi geliştirdi.

https://academy.amnesty.org/

Bu uygulama sayesinde dünyanın her yerinden kullanıcılar, Urduca, Bengalce, Macarca, Korece, Rusça, Tayca, Çekçe ve Türkçe de dahil olmak üzere toplam 20 dilde uzunlukları 15 dakika ile 15 saat arasında değişen derslere erişebilecek. iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek uygulama üzerinden tüm dersler indirilebilir olacak. Böylece, çevrimdışı öğrenmeye de imkân sağlanacak.

Bu uygulama dünyanın her yerinde yaşayan insanları güçlendirmek ve onları insan hakları hakkında bilgi sahibi olmaya teşvik etmek için geliştirildi. Bilgiyi paylaşmak, kendimizin ve başkalarının haklarını savunma, dünyanın her yerinde adaleti ve eşitliği tesis etme mücadelemizin önemli bir ayağı.

Amnesty Academy’nin dikkat çekici özellikleri arasında, kullanıcıların kendi öğrenme hızlarını belirlemelerine ve derslere kendileri için en uygun şekil ve zamanda başlamalarına imkân sağlayan esnek öğrenme yaklaşımı öne çıkıyor. Belli uzunlukta dersleri tamamlayan kişiler, Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri’nin imzasını taşıyan bir sertifika da alacak.

Amnesty Academy uygulaması üzerinden erişime açılan dersler, Uluslararası Af Örgütü’nün insan hakları eğitimi web sitesinin bir parçası olarak geride bıraktığımız üç yıl içinde geliştirildi ve iyileştirildi. Mobil kullanıma uygun olarak optimize edilen dersler sayesinde artık insan haklarını öğrenmek hiç olmadığı kadar kolay.