• Neler Yapıyoruz?

Atölye: “Evet Hakkında Konuşalım Mı?”  - İstanbul

Onay Kültürünün Oluşturulması Yönünde Değişim Yaratmak

Uluslararası Af Örgütü İnsan Hakları Eğitim Programı olarak düzenlediğimiz İstanbul’da yüz yüze gerçekleşecek olan “Evet Hakkında Konuşalım Mı?” - Onay Kültürünün Oluşturulması Yönünde Değişim Yaratmak başlıklı atölyemize başvurularınızı bekliyoruz.

Efsun Sertoğlu ve Ezel Buse Sönmezocak’ın kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek olan atölye çalışması, toplumsal cinsiyet temelli şiddetle mücadele konusunda güçlenmek ve savunuculuk yapmak için desteğe ihtiyaç duyan herkese açıktır.


Tarih: 20 Nisan 2024, Cumartesi
Saat: 10:00-17:00
Kolaylaştırıcılar: Efsun Sertoğlu, Dr. Ezel Buse Sönmezocak

Atölye kapsamında, Uluslararası Af Örgütü çalışanları ve aktivistlerinin katkılarıyla hazırlanan, Dila Keleş’in Türkçe çevirisi ve Cinsellik Eğitmeni & Danışmanı Efsun Sertoğlu’nun güncel tartışmalar ışığında yaptığı son okumasıyla güncellenen “Evet Hakkında Konuşalım” kampanya kitimiz aracılığıyla “cinsel onay” kavramını ele alacağız.

Efsun Sertoğlu ve Ezel Buse Sönmezocak’ın kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek atölyede onay ve onay kültürü kavramlarını, cinsel onayın temel özelliklerini, cinsel onayla ilgili mitleri ve gerçekleri, onayın iç hukuk mevzuatında ve mahkeme içtihatlarında ne şekilde düzenlendiğini ve yorumlandığını, karşılaştırmalı hukuktaki örnekleri ve onay kültürünün benimsenmesi ve yaygınlaşması için yapabileceklerimizi konuşacağız.

Atölye çalışması, toplumsal cinsiyet temelli şiddetle mücadele konusunda güçlenmek ve savunuculuk yapmak için desteğe ihtiyaç duyan herkese açıktır.

 

Katılım Koşulları  

Atölye için kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

Atölyenin yapılacağı yer adres bilgisi netleştirildiğinde katılımcılara ayrıca bildirilecektir.

İstanbul dışından katılmak isteyenlerin masrafları kurumumuzca karşılanmayacaktır. 

Atölye ilgili konularda [email protected] adresine yazarak bilgi alabilirsiniz.

 

BAŞVURU FORMU