• Neler Yapıyoruz?

LGBTİ+ Haklarına Duyarlı Kent Politikalarını Uygulamak

Toplumsal Cinsiyete Dayalı Ayrımcılıkla Mücadele Atölyeleri Devam Ediyor

29 Aralık Cuma

Saat 15.00-17.00

Çevrimiçi

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, Hollanda Krallığı Büyükelçiliği MATRA Fonu desteğiyle, toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddetle mücadele konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı aracılığıyla insan hakları kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Toplumsal Cinsiyete Dayalı Ayrımcılıkla Mücadele Atölyelerine LGBTİ+ Haklarına Duyarlı Kent Politikalarını Uygulamak” başlıklı seminer çalışmasıyla devam ediyor.

 

Bu etkinlik ile katılımcıların LGBTİ+ kapsayıcı yerel yönetimler ve kent politikaları üzerine tartışması hedefleniyor. İnsan hakları kentleri üzerine gerçekleşecek ve LGBTİ+ haklarına duyarlı kent politikalarının mümkünatını içerecek eğitim özellikle yerel yönetimlerde nasıl LGBTİ+ kapsayıcı hizmetlerin verilebileceğine, LGBTİ+ haklarını koruyacak politika belgelerine, LGBTİ+'ların kentteki varlığına ve kentin ruhunun nasıl LGBTİ+ kapsayıcı bir biçimde dönüştürülebileceğine odaklanıyor.

Defne Güzel Kimdir?

Kaos GL Derneği'nde İnsan Hakları Uzmanı olarak görev alıyor. 17 Mayıs Derneği ve Özgür Renkler Derneği gönüllüsü. 2015 yılından bu yana özel olarak cinsel sağlık, kent politikaları ve trans hakları alanında çalışmalarını sürdürüyor. 

Katılım Koşulları  

  • Atölye zoom.us platformu üzerinden yapılacaktır.    
  • Zoom bağlantısı katılımcılara mail ve sms olarak gönderilecektir.  
  • Çevrimiçi sınıf, atölye günü 15.45’ten itibaren açık olacaktır.   
  • Atölyeyle ilgili sorularınız ve bağlantı sorunları ile ilgili [email protected] veya 0 505 3950434 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz

BAŞVURU FORMU