• Neler Yapıyoruz?

Gazeteci Adayları İçin İnsan Hakları Odaklı Gazetecilik Seminerleri

İnsan Hakları Eğitimi Programı kapsamında düzenleyeceğimiz insan hakları odaklı gazetecilik seminerleri başlıyor. İletişim fakültesi öğrencileri başta olmak üzere gazetecilik mesleğine yönelecek üniversite öğrencilerini alanında uzman gazeteciler ve akademisyenler ile buluşturmayı hedefleyen program kapsamında 5 farklı seminer gerçekleştirilecek. Prof. Dr. Burak Özçetin’in danışmanlığında hazırladığımız seminer dizisinde; ifade özgürlüğü, aktivizm ve medya, medya okuryazarlığı, spor medyası, STK iletişimi ve veri gazeteciliği gibi konular ele alınarak, medya ve insan hakları ilişkisi hakkında bütüncül bir analiz sunulacaktır.

Pazar Seminerleri programında yer alan konu başlıkları:

İfade Özgürlüğü, Aktivizm ve Medya  - 23 Mayıs, 2021, Pazar - Tamamlandı
İnsan Hakları Odaklı Medya Okuryazarlığı - 30 Mayıs 2021, Pazar - Tamamlandı
İnsan Hakları Perspektifinden Spor Haberciliği - 6 Haziran 2021, Pazar - Tamamlandı
STK İletişimi ve Haber Medyası - 13 Haziran 2021, Pazar - Tamamlandı
İnsan Hakları Odaklı Veri Gazeteciliği - 4 Temmuz 2021, Pazar - Tamamlandı


Seminerler her Pazar saat 11:00-13:00 / 14:00-16:00 arasında iki ayrı oturum olarak düzenlenecektir. İki ayrı oturumdan oluşan birer günlük seminerlerin birinci oturumunda konuyla ilgili kavramsal bir çerçeve sunulduktan sonra ikinci oturumda uygulamalı bir yaklaşım benimsenecektir. 

Önemli Not:

Seminerlerin kontenjanı 25 kişi ile sınırlıdır. 
Başvurular tüm Türkiye’ye açıktır.
Zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.
Her seminer için ayrı başvuru alınacaktır. Seminerlere tam katılım sağlayan kişilere bir sonraki seminerlere başvuru durumunda öncelik verilecektir.