Başvurular

Uluslararası Af Örgütü tarafından düzenlenecek eğitim programları ve talep edebileceğiniz yayınlar için talep formu burada sıralanmıştır. Başvuru yapabileceğiniz eğitim programlarını veya talep etmek istediğiniz yayın için  ilgili formu doldurabilirsiniz. Başvurduğunuz programa dair ayrıntılı bilgiler en yakın zamanda formda yazmış olduğunuz e-posta veya telefon yoluyla sizlere ulaştırılacaktır. Sorularınız için: ihe@amnesty.org.tr

► DİLEK KUMCU ÇOCUK OKULU KONTENJANLARI DOLMUŞTUR. ARALIK AYI DERSLERİ AÇILDIĞINDA SİZE HABER VERMEMİZ İÇİN İLETİŞİM BÖLÜMÜNE NOT BIRAKABİLİRSİNİZ. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ. 


Mülteci Hukuku Eğitimi Başvuru Formu

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi 2004 yılından bu yana Barolarla işbirliği halinde mülteci hukuku eğitimleri düzenlemektedir. Eğitimle uluslararası koruma ve geçici koruma kapsamındaki yabancılara hukuki destek sunan avukatların kapasitelerinin arttırılması ve alanda çalışan meslektaşlarının deneyimlerini paylaşmaları hedeflenmektedir. Alanında uzman eğitimcilerle yapılacak eğitim bu alanda yeni çalışmaya başlayacak avukatlara ulaşmayı hedeflemektedir. Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, gerçekleştirdiği eğitimlerle hukuki destek sunan avukatların bilgi ve deneyim kapasitelerini arttırmanın aynı zamanda uluslararası koruma ve geçici koruma kapsamındaki yabancıların insan haklarının korunmasının önemli bir parçası olduğunu düşünmektedir. 

Eğitim, mülteci hukukuna giriş niteliğindedir. Daha önce giriş eğitimi alan avukatlar için tekrar olabilir. Lütfen programı incelemeden başvuru yapmayınız. 

Kimler Başvurabilir: Avukatlar, Stajyer Avukatlar

Kişisel Bilgiler